Kecsketej és ánizs a puha és selymes bőrért Ebben a kézműves szappanban remek párost képez a hidratáló és tápláló kecsketej, valamint a fűszeres ánizsolaj zseniális elegye. A kecsketej rendkívül gazdag vitaminokban (A, D, E, K, B1, B2, B5), proteinekben és ásványi anyagokban. Az ánizs olaja és a kecsketej késlelteti a bőr öregedését és természetes ellenszere a pattanásoknak, gyulladásoknak és az ekcémának. A kurkuma hatékony antioxidáns, de antibakteriális hatásával segít a baktériumok elleni küzdelemben is. A szappan olívaolajat és kókuszolajat is tartalmaz a selymesen puha bőr érdekében. Természetes bőrápolás kézműves szappannal! A napi rutinodnak megfelelően használhatod fürdéshez vagy arcmosáshoz a kecsketejes, ánizsos kézműves szappant. Milyen bőrtípusra ajánlott az ánizs szappan kecsketejjel? Minden bőrtípusra, de akár: - száraz, érzékeny bőr ápolására, - és pattanásos bőrre is. Antibakteriális hatású és mindennapi arctisztításra is ajánljuk. Termékadatok Kiszerelés: 100 g +/- 5% A termék szintetikus színezékektől és illatanyagoktól mentes, tartósítószert nem tartalmaz. Tekintettel arra, hogy a termékek kézzel készülnek, így a különböző gyártásokból származó szappanok színe és mintázata változhat, azonban ez nincs hatással a termékek minőségére. Összetevők: Elaeis Guineensis Oil, Olea Europaea Husk Oil,Cocos Nucifera Oil, Caprae lac, Aqua,Sodium Hydroxide, Pimpinella Anisum Seed Oil, Curcuma Longa Root Powder
A borágó (Borago officinalis), más néven uborkafű, egy könnyen termeszthető, egyéves gyógynövény és dísznövény, amely szép kék virágaival nemcsak a kertet díszíti, hanem vonzza a méheket, emellett ehető leveleivel és virágaival is hasznos a konyhában. Az enyhén uborkára emlékeztető ízű leveleit salátákba, a csillag alakú virágokat pedig díszítésre, limonádékba vagy jégkockába fagyasztva is használják. A borágó napfénykedvelő növény, félárnyékos helyen is fejlődik, de ott kevesebb virágot hoz, és a levelei kevésbé lesznek ízletesek. Öntözés tekintetében a borágó közepes vízigényű, tehát rendszeres, mérsékelt öntözést igényel. Betakarítás céljából a leveleket még zsengén, virágzás előtt érdemes szedni, mert később kissé durvák és szúrós szőrűek lehetnek. A virágokat frissen használhatjuk fel vagy megszárítva is eltehetjük. A levelek gyorsan fonnyadnak, így legjobb őket frissen, azonnali felhasználásra szedni.
A brokkoli napfényigényes növény, ezért olyan helyre kell ültetni, ahol legalább napi 5–6 órán át éri a nap. A palántákat 40–50 cm tőtávolságra, soronként pedig 60–70 cm-re kell ültetni, hogy a növények később is elegendő helyet kapjanak a terjeszkedéshez és jól szellőzzenek. A brokkoli fejlődése során rendkívül fontos a rendszeres és kiegyensúlyozott öntözés. A sekélyen gyökerező növény nem viseli jól a kiszáradást, főleg amikor elkezdi nevelni a virágfejeket. A túl kevés víz apró, laza fejeket eredményez, de a túl sok pangó víz sem ideális, mert gyökérrothadáshoz és gombás betegségekhez vezethet.